לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

כנסיית אלכסנדר נייבסקי בעיר העתיקה בירושלים

כנסייה זו קרויה על שם המצביא הרוסי אלכסנדר נייבסקי, שבמאה ה-13 (ימי הביניים) הרחיב את גבולה של רוסיה וביסס את שלטונה בצפון-מערב עד למקום שבו הוקמה לימים סנט פטרסבורג. הוא קבע את המדיניות הרוסית של התנגדות למערב אירופה וניצח את הטבטונים ואת הפולנים בסדרה של קרבות מכריעים שאפשרו את עצמאות רוסיה בדורות הבאים.

 

במאה ה19 עם התגברות ההשפעה הרוסית באימפריה העותומאנית והתגברות זרם עולי הרגל הרוסים החלו הרוסים לבנות מתחמים שונים בירושלים, הראשון שביניהם היה מתחם אלכסנדר נייבסקי, על חלקת אדמה שנרכשה ליד כנסיית הקבר. כשהתחילו בבנייה גילו במקום קשת ניצחון גדולה ולידה שער. בתחילה סברו שהשער הוא השער שדרכו יצא ישוע את חומות העיר בדרכו לצליבה. בנוסף לכך התגלה במקום הקיר המזרחי של כנסיית הקבר העתיקה. הן השער והן קשת הניצחון ושרידי כנסיית הקבר שמורים בתוך מתחם הכנסייה. המתחם הוא מבנה גדול שבתוכו חללים שבהם השרידים העתיקים, כנסייה בסגנון רוסי וכן אכסנייה. בכניסה ניתן לראות חדר משומר בסגנון רוסי של המאה ה19. למקום זה היו באים בני המשפחה המלכותית הרוסית כשעלו לרגל לארץ ובחדר זה היו מקבלים אורחים. הכנסייה היא בחזקת הרוסים הלבנים המאמינים בחשיבותה הדתית של משפחת הצארים. צריך ללבוש צנוע ולשלם חמישה שקלים בכניסה.

לאחר ובמקביל להקמת כנסייה זו הוקמו מתחמים רוסים נוספים בירושלים כגון מגרש הרוסים, כנסיית מריה מגדלנה, הכנסייה בעין כרם, ועוד


 

 

קראו מאמרים על ירושלים הנוצרית - לחצו לקישור

כנסיית הקבר

וויא דולורוזה

כנסייה המשיח והנוכחות האנגלית בירושלים

כנסייה סקוטית והנצרות הסקוטית

קבר מרים - כולל סרט

הכנסייה והנצרות הסורית בירושלים

כנסייה ארמנית בירושלים

כנסייה ונצרות מרונית

כנסייה ונצרות קופטי

 

מאמרים על כנסיות בירושלים - לחצו לקישור

מנזר מר אליאס

אבינו שבשמים

דורמיציון

סנטה אנה

אלכסנדר נייבסקי

דומינוס פלוויוס

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics