לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

המסע השמימי של מוחמד: לפי המסורת של המסדר הנקשבנדי:

 

אלוהים המבורך אמר למוחמד בליל העלייה לשמיים: הו מוחמד, בראתי את כל הבריאה למענך, ואני נותן את הכל לך. באותה הרגע נתן אלוהים לנביא כוח לראות את כל מה שהוא ברא, עם כל האורות וכל הטובות שהאל נתן ליצוריו על ידי קישוטם בתכונותיו ובאהבתו וביופיו השמימי.

מוחמד שמח והתמוגג מפני שהאל נתן לו את מתנת הבריאה. אלוהים אמר לו: יה מוחמד, האם אתה שמח עם הבריאה הזו? הוא אמר: כן, אדוני. אלוהים אמר: אני נותן אותה לך לשמירה בפיקדון, להיות אחראי כלפיה, ולהחזיר לי אותה בדיוק כפי שאני נותן לך אותה. מוחמד הביט על הבריאה בתענוג מפני שהיא הוארה באורות יפהפיים, ואמר: הו אדוני, אני מקבל. האל אמר: האם אתה מקבל? מוחמד ענה: אני מקבל, אני מקבל. כשהוא גמר להגיד "אני מקבל" בפעם השלישית, אלוהים נתן לו את החזיון של החטאים, את הצורות השונות של הסבל, החושך, והבורות שיקרו בעולם.

 

 

כשמוחמד ראה זאת הוא פחד, תוהה איך הוא יוכל להחזיר את הבריאה לאדונו נקיה כפי שהייתה במצב הראשוני. הוא אמר: הוא אדון, מה זה? האל ענה: הו אהובי, זאת אחריותך. אתה צריך להחזיר לי אותה נקיה כמו שאני נתתי אותה לך. אז מוחמד אמר: הו אדון, תן לי עוזרים לעזור לי לנקות את הבריאה, לקדש את הרוחות, לקחת אותם מחושך ובורות למצב של ידיעה, חסד ואהבה.

ואז האל, הכל יכול והמרומם, נתן לו חזיון שבו נודע לו שמתוך הבריאה האל בחר בשבילו 7007 קדושים נקשבנדים. הוא אמר לו: הו אהובי מוחמד, קדושים אלו יצרתי בכדי לעזור לך לשמור על הבריאה נקייה. מתוכם 313 הם גבוהים יותר, הם היורשים של הסודות של 313 השליחים. וכמו כן אני נותן לך 40, שנושאים כוחות מיוחדים בקרבם, הם עמודי התווך של כל הקדושים, הם יהיו המאסטרים של זמנם והיורשים של סודות המציאות. בידיהם של קדושים אלו כל אחד יוכל לרפות פצעיו, הן הפנימיים והן החיצוניים. קדושים אלו יוכלו לסחוב על גבם את כל האומה ואת כל הבריאה מבלי להתעייף. כל אחד מהם יהיה המתווך הראשי של זמנו, שמתחתיו יהיו 5 קטבים רוחניים.

 

הנביא שמח ואמר: הו אדוני, תן לי עוד. ואז האל הראה לו 124.000 קדושים ואמר: קדושים אלו הם היורשים של 124.000 הנביאים, כל אחד מהם הוא יורש של נביא אחד. גם הם יהיו שם לעזור לך לנקות את האומה.

בעוד הנביא עולה אל הנוכחות השמימית, האל גרם לו לשמוע קול אנושי. הקול היה קולו של חברו הקרוב אבו בכר. האל אמר לנביא שאבו בכר יוביל את ה40, 313,7007 וה124.000

 

במציאות אבו בכר היה החליף המוסלמי הראשון לאחר מוחמד, הוא התפרסם בכך שאסף את כל המוסלמים לאחר מות מוחמד ואמר להם כך: מי שהלך אחר מוחמד אז מוחמד מת, מי שהלך אחר הדרך שלו אז הדרך שלו חיה". הוא הקדיש את זמנו לאחד מחדש את חצי האי הערב (לאחר מות מוחמד חלק מהשבטים פרשו מהתחייבויותיהם ומאמונתם), וחלק מעניין זה היה הכרזת "מלחמת קודש" על האימפריות השכנות. הצבא המוסלמי יצא ב3 ראשים וכבש בסופו של דבר, בימי מחליפו של אבו בכר – עומאר (אבו בכר שלט רק שנתיים), אימפריה אדירה.

 

 

מוחמד מוסע למסגד הקיצוני על גבי החיה "אל בוראק" בדמות סוס בעל כנפי טווס וראש אישה (בהמה גדולה מחמור וקטנה מפרד, גופה כשל סוס, קרניה כקרני השמש, פניה כשל אישה יפה, עורפה משובץ יהלומים וכנפיה כנפי טווס..). מוחמד מגיע לירושלים דרך סיני, בית לחם או חברון. מוחמד קושר את אל בוראק ליד השער, באזור הכותל המערבי. הוא מתפלל בחברת אברהם, משה, ישו, וכל שאר הנביאים.

 

קראו מאמרים על ירושלים המוסלמית - לחצו לקישור

כיפת הסלע

סביל קאיתבאי

רבעה אל אדוויה

דרווישים בירושלים

המסדר הנקשבנדי בירושלים

סלמן הפרסי

מיסטיקה איסלאמית בירושלים

המסע השמימי של מוחמד

 

מאמרים על ירושלים - לחצו לקישור

מקומות בירושלים

סודות ירושלים

היסטוריה ירושלים

כנסיות ירושלים

ירושלים היהודית

ירושלים המוסלמית

ירושלים הנוצרית

הר הזיתים

הר ציון

הרובע הארמני

ספר באבן

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics