לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מסתרי ארץ ישראל – סדרת הרצאות

ארץ ישראל היא המקום המופלא ביותר בעולם, לא רק מבחינת נופים, אנשים, והיסטוריה, אלא גם מבחינת החיפוש האנושי אחר משמעות.
כל הדתות של העולם המערבי התחילו בישראל וכך גם תנועות רוחניות שונות והשפעות תרבותיות. ישראל היא מעין מיקרוקוסמוס של התרבות המערבית כולה, המעיין הנובע ומקור ההשראה. כבר בזמן הזה הננו  אור לגויים ובית תפילה לכל העמים, רק שאיננו מכירים בכך, ועל זה נאמר: "האחרון שיודע שהוא במים זה דג הזהב".
בסדרת הרצאות מרתקות יגלה לנו חוקר ואוהב ארץ ישראל – זאב בן אריה. את מסתרי הארץ, מסורות רוחניות שהתפתחו כאן, מקומות מיוחדים ואנשים. ההרצאות נוגעות בנושאים כגון קבלה, מיסטיקה נוצרית, סופים, אדריכלות מקודשת, צבעים וסמלים, ועוד, והן מלוות בסרטים, מצגות ותמונות בלעדיות של טקסים ואירועים.

 נושאי ההרצאות


1. התפתחות הקבלה ותורת הסוד היהודית –
לחצו לפרטים
2. הסופים (מיסטיקה איסלאמית) בישראל והדרווישים של הגליל – לחצו לפרטים
3. הגביע הקדוש – צופן דה ווינצי ומסורת המיסטיקה הנוצרית – לחצו לפרטים
4. אבירות כדרך חיים – לחצו לפרטים
5. ירושלים הלא ידועה – מסורות רוחניות בעיר, מהקבלה ועד לפאגאניות – לחצו לפרטים
6. אדריכלות מקודשת – ממעגלי האבנים ועד לבונים החופשיים – לחצו לפרטים
8. דרוזים, בהאים – מקומות מיוחדים בגליל וסיפור נפלא – לחצו לפרטים
9. יישובים רוחניים בישראל – מי הם ומה תורתם? – לחצו לפרטים

 

הרצאות מיוחדות


1. ניהול וארגון בניית מתחם הר הבית – כולל מצגת בלעדית –
לחצו לפרטים
2. הדרווישים המחוללים – כולל הדגמה של הריקוד – לחצו לפרטים
3. צבעים והשפעתם – כולל הפעלה של קריאת צבעים – לחצו לפרטים

 


 

זאב בן אריה

מורה דרך, מרצה וסופר, חוקר דתות ותרבויות, בעל חברת "תרבויות עולמי" מדריך בנשיונל גאוגרפיק, מכון אבשלום, יד בן צבי, משרד התיירות, אוניברסיטה פתוחה, קתדרות, מוסדות וארגונים ברחבי הארץ. הופיע בתוכניות טלוויזיה ורדיו שונות וכתב חמישה ספרים בתחום התמחותו.

תואר שני במדעי הדעות, במסלול דוקטורט על מקומות קדושים בישראל

לזאב בן אריה בוויקיפדיה - לחצו כאן

 

אנו מעבירים הרצאות בכל מקום בארץ!
חוגי בית, מוסדות, בתי אבות, ארגונים, כהכנה לטיולים וכעניין כללי

 
שם מלא אימייל טלפון מתעניין בטיול/הערות

חדשות האתר

המלצות המטייליםהרצאות

ההרצאות של תרבויות עולמי הם סיפור מסע פנימי וחיצוני בעקבות תרבויות ודתות בישראל. זאב בן אריה גדל על ברכי ידיעת הארץ ובמשך 30 שנה חוקר את עולם הרוחניות בישראל, משלב בין גיאוגרפיה, היסטוריה, והחיפוש האנושי אחר משמעות. בסדרת הרצאות מרתקות הוא מגלה פנים לא מוכרות של ישראל. הרצאות הנוגעות בנושאים כמו סופים - מיסטיקה איסלאמית, בניית מתחם הר הבית, דרוזים ובהאים, אבירות כדרך חיים ועוד. זאב מרצה בסינמטקים, קתדרות, חוגי בית וכנסים.

הרצאות טיולים בארץ

הרצאות המגלות את האוצר התרבותי והדתי העשיר הקיים ממש מתחת רגלנו ואיננו מודעים אליו, הרבה עולמות מקבילים, המשמעות של צבעים ביהדות, נצרות ואיסלאם, אדריכלות מקודשת, אגדות הגביע הקדוש, זאב הופיע במספר תוכניות טלוויזיה בנושא זה, נתן הרצאות בפורומים שונים, הרצאה מעוררת מחשבה ועוקבת אחר נרטיבים אלטרנטיביים שונים, מאגר של ידע וחוויה, בחלק מההרצאות הדגמות חיות, הפעלה של הקהל, סרטים ייחודיים.

הרצאות ארץ ישראל

הרצאות אפשר להעביר בכל מקום בארץ ובכל שעות היום. ניתן להתאים הרצאה לקהל, לזמן ולנושא. הרצאה יכולה להיות ברמה אקדמית, או בלשון פשוטה, הרצאה יכולה להיעזר באביזרים, המחשות, הדגמות, אבל החשוב ביותר הוא שלהרצאה יהיה תוכן ומסר, הרצאה צריכה לדבר אל הקהל, לעורר אותו ולאתגר אותו. להיות מרצה זאת אומנות, שצריך להוסיף אליה מהות
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics