לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

"מטרת לימודנו היא החיים לא בית הספר" סנקה

 

יום גיבוש לחברות בנושא צבעים בצפון:

נתחיל את היום בטיול בסמטאות צפת העתיקה, שם נבקר בבתי הכנסת הצבעוניים. נדבר על משמעות הצבע הכחול ביהדות, על הקשר שבין הצבעים לספירות של הקבלה, ועל משמעות הצבעים בבניין המשכן, בגדי הכוהן הגדול, במקדש, בבתי הכנסת, ועוד...

נבקר אומנים שמשתמשים בצבע לפי הקוד הקבלי שלו, אומנים שייתנו לנו קצת צבע לחיים....לאחר מכן נעלה למצודת צפת לתצפית מדהימה על האזור.

יום הגיבוש יסתיים בסדנא של בחירת צבעים אישית לפי שיטתו של פרופסור לישר ובדיקת התאמה לעבודה לפי בחירה זו, כולל דוגמאות. (אורך הסדנא כשעה). בעזרת הצבעים נלמד להכיר טוב יותר את חברנו לעבודה וגם את עצמנו.

 

יום גיבוש לחברות בנושא צבעים בירושלים:

נתחיל את היום בטיול בסמטאות ירושלים. נבקר בכנסיות, מדרסות מוסלמיות, בתי כנסת, ונעמוד על משמעות הצבעים ביהדות, נצרות, אסלאם. נפתח לעומק נושאים כמו קוד הצבעים בציורי האיקונין הנוצריים, בבגדי הכמורה והליטורגיקה, קוד הצבעים בבית המקדש בירושלים, קוד הצבעים במיסטיקה המוסלמית.

נסיים את יום הגיבוש בהתכנסות בגיא בן הינום לסדנא של בחירת צבעים אישית לפי שיטתו של פרופסור לישר ובדיקת התאמה לעבודה לפי בחירה זו, כולל דוגמאות. (אורך הסדנא כשעה). בעזרת הצבעים נלמד להכיר טוב יותר את חברנו לעבודה וגם את עצמנו.

 

יום גיבוש לחברות בנושא אסטרולוגיה:

נתחיל את יום הגיבוש בטיול לבית הכנסת בבית אלפא, שם ישנו פסיפס של גלגל המזלות מלפני 1600 שנה. נדבר על חשיבות האסטרולוגיה ביהדות והקשר שלה ל12 השבטים, 12 אבני החושן וברכת השבטים של יעקוב. מבית הכנסת נצא אל מדשאות הגן הלאומי, שם נעשה סדנא של שעה וחצי שבמסגרתה תודגם קריאת מפה אסטרולוגית בעזרת כדורים צבעוניים ומפה גדולה.

במסגרת יום הגיבוש יינתנו דפי שאלות ומפות למשתתפים ובסדנא ננתח את הממצאים ביחד. בצורה זו יוכלו המשתתפים להכיר אחד את השני באופן אחר. לאחר הסדנא נטייל לגן הזן היפני שבקיבוץ חפציבה. גן זה הוקם על ידי כת המקויה. הסבר על הגן, העקרונות העומדים בתכנונו, ועל כת המקויה והקשר המיוחד שלה לעם ישראל ולארץ ישראל

 

יום גיבוש לחברות בנושא דרווישים

נתחיל את יום הגיבוש בביקור בגנים הבהאים בעכו. מקום של שקט והירגעות וגם המקום הקדוש ביותר בעולם לבהאים, קברו של מייסד הדת הבהאוללה. נסביר על הדרך הבהאית ו7 השלבים שמהם היא מורכבת ועל התפקיד והמשמעות של גן.

לאחר מכן ניסע לעכו לסדנא ולהדגמה של הריקוד של הדרווישים המחוללים. נצפה בהדגמה של ריקוד שהוא בעצם מדיטציה בתנועה, בה הכל נהיה אחד וזורם. ולאחר מכן נעבור סדנא של שעה של תנועה והירגעות.

לאחר ההירגעות נצא לשיטוט בסמטאות, נספוג את שלל הצבעים והריחות, נבקר בבית כנסת עתיק ומיוחד. נסיים את יום הגיבוש בביקור במרכז של מיסטיקנים צופים, אנשים שמקדישים את חייהם לאיחוד עם האל. מקום מרשים ביותר, אי של שקט בלב ההמולה. נספר את סיפורו של מסדר מיוחד שהתחיל במקום לפני 150 שנה. ונלמד מקצת מטכניקות המדיטציה וההקשבה שלהם.

 

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics