לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

כנסיית פטרוס גליקנטוס בהר ציון

המסדר של האסמפסיוניסטים מחזיק את המקום.
אסומפסיון – עליית מרים לשמיים, המסדר הוקם ב1847 על ידי האב עמנורל דה אלזון, ויקר של נים שבצרפת. זרם של האוגוסטינים. נוטרדאם בירושלים שייכת למסדר.

הכנסייה עברה ב1990 שיפוץ כללי ושוב לקראת שנת 2000.  סיסמת המסדר: המלכות שלכם באה advent regnum tuum , בכניסה לכנסייה פסיפס ביזנטי ובו גאיה – אלת האדמה. המסר של הכנסייה הוא החרטה והחזרה בתשובה, גם של פטרוס וגם של אחרים. בתמונות רואים את פטרוס לפעמים עם הילה ולפעמים בלי, זה תלוי במעשיו. מ2 צדי האפסיס המרכזי ציור של דמויות הקשורות לחרטה.

 

 

מימין: מרים המצרית – יש לה קפלה קטנה גם בכנסיית הקבר, היא הייתה זונה ששרתה בספינה. הגיעה ליפו ויצאה לבקר בכנסיית הקבר, לא יכלה להיכנס כי רוח יצאה מהכנסייה ודחפה אותה אחורה. עד שמרים המגדלית הופיעה אליה בחלום ונתנה לה הוראות מה לעשות בכדי לחזור בתשובה, בכלל זה תקופה של נזירות ובידוד במדבר יהודה, מפני כך יש לה קפלה גם במנזר גרסימוס. הקפלה לכבודה בכנסיית הקבר מתחת לתחנה 10.

דמויות נוספות באפסיסים הצדדים: מרים המגדלית, פלגיה הנזירה, ומצד שמאל הגנב הטוב.

 

מתחת לכנסייה מפלס תפילה נוסף, שם באפסיס המרכזי יש ציור של פטרוס בוכה, נשען על סלע, מצד אחד של האפסיס פטרוס מתכחש 3 פעמים, מצד שני ישו שואל אותו אם הוא אוהב אותו 3 פעמים לחופי הכינרת. המעגל נסגר.

במרתף יש בית מאסר, זה היה ביתו של הכהן הגדול, קשרו שם אסירים ועינו אותם בשוטים עם מי מלח, יש שם גם צינוק, בצינוק הקבוצות קוראות את תהילים פח.

כשהתרנגול קורא פטרוס קולט ובוכה, הצבע של פטרוס צהוב.

 

קראו מאמרים על ירושלים הנוצרית - לחצו לקישור

כנסיית הקבר

וויא דולורוזה

כנסייה המשיח והנוכחות האנגלית בירושלים

כנסייה סקוטית והנצרות הסקוטית

קבר מרים - כולל סרט

הכנסייה והנצרות הסורית בירושלים

כנסייה ארמנית בירושלים

כנסייה ונצרות מרונית

כנסייה ונצרות קופטי

 

מאמרים על כנסיות בירושלים - לחצו לקישור

מנזר מר אליאס

אבינו שבשמים

דורמיציון

סנטה אנה

אלכסנדר נייבסקי

דומינוס פלוויוס


 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics